23 października 2015

Władek poleca: Profesjonalne praktyczne NLP – międzynarodowa certyfikacja – uczy jak się uczyć – ćwiczysz a nie słuchasz i gadasz

12181778_10206829959141292_225024918_n

Władek Ochojski

Jestem trenerem, coachem i marketerem. Przez ostatnie 10 lat szkoliłem się u różnych trenerów. Sam również szkolę rożne grupy osób. Dlatego jestem dość wybredny, jeśli chodzi o to, kto i w jaki sposób mnie uczy. Łukasz i Przemek dali mi bardzo skuteczne techniki, które wykorzystałem do pracy nad sobą jak i swoim biznesem. Na codzień zajmuję się marketingiem internetowym ze szczególnym naciskiem na Facebook – wykorzystuję tu nietypowe techniki budowania wizerunku, rekrutacji oraz sprzedaży, których nauczyłem się od moich amerykańskich mentorów, zarabiających pięcio i sześciocyfrowe sumy w Internecie. Praktyczna znajomość NLP pozwala mi przekazywać wiedzę, ale co najważniejsze świadomie uczyć się od najlepszych i wdrażać tą wiedzę w sposób zgodny z tym jak sam działam i funkcjonuję – pozwala mi to zarabiać więcej, ponieważ tworzę metody, które bardzo mocno mnie wyróżniają. Wiem jak się uczyć, wiem od kogo się uczyć i wiem jak to wszystko stosować. Kombinacja tych wszystkich technik jest według mnie sekretem moich pięciocyfrowych zarobków w Internecie.

Pierwszy w Polsce oficjalny kurs certyfikacyjny IANLP – Praktyk NLP

prowadzony przez

SAMSUNG CSCianlp_seal_colourSAMSUNG CSC

Przemek Turkowski                                        Łukasz Dąbrówka

Fellow Member Trainers of International Association of NLP!


Dlaczego uczymy NLP? Dlaczego prowadzimy szkolenia?

Świat wokół nas zmienia się niezwykle szybko. Zgodzisz się?


Fizyki uczymy się w szkole lat kilka, więc po odebraniu świadectwa maturalnego mamy świadomość, jak niewiele z tej obszernej dziedziny wiedzy stało się naszym udziałem. Wiemy jednakże — i jest to jeden z ważniejszych elementów naszej szkolnej edukacji — że zjawiska fizyczne rządzą się złożonymi prawami, które na pierwszy rzut oka wcale nie są oczywiste. Na przykład istnieją niewidoczne okiem pola sił — grawitacyjnych, magnetycznych i elektrycznych — które powodują, że jedne ciała się przyciągają, a inne odpychają, mimo że „na oko” nie widać po temu żadnej przyczyny. Psychologii nie uczymy się w ogóle, opuszczamy więc szkołę z przekonaniem, że o zjawiskach zachodzących we wzajemnym oddziaływaniu na siebie ludzi wiemy akurat tyle, ile trzeba.” – pisze w swojej książce “Doktryna jakości” prof. Andrzej Blikle.


NLP bez ściemy? A co to znaczy w praktyce?

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego (niecałe 12minut) filmu, w którym opowiadamy nieco o sobie, o tym jak uczymy NLP, jak rozumiemy naszą szkoleniową misję 😉


Jesteśmy ciekawi jak odpowiesz na poniższe pytania?

 1. Drażni cię otoczka “efektu guru” – chcesz uczyć się od doświadczonych praktyków, którzy od lat wykorzystują wiedzę w Polsce, a nie w USA czy gdzieś w Europie i dostosowali ją do polskich realiów, kultury i społeczeństwa?
 2. Czy wiesz, że profesjonalne NLP jest rozwijane od 1983 roku w oparciu o wysokie standardy i metody IANLP niezależnej organizacji dbającej o jakość i etykę szkoleń?
 3. Chcesz uczyć się NLP etycznie i w oparciu o profesjonalną wiedzę, metody i praktyki dostępne w Polsce?
 4. Chcesz poznać sprawdzone techniki i metody o potwierdzonym naukowo podłożu?
 5. Czytałeś o NLP i szukasz kursu, który łączy wiarygodność, etykę i praktykę w formule praktycznych warsztatów?
 6. Chcesz mieć stały kontakt z prowadzącymi przed, w trakcie i po szkoleniu?
 7. Szkolenie to według Ciebie proces, a nie zdarzenie czy jednorazowy “event” nastawiony na emocjonalne przeżycia i uniesienia?

Jeśli wśród Twoich odpowiedzi pojawiło się choć jedno TAK, to…

Możesz spędzić ponad 80% czasu szkolenia na ćwiczeniach i wymianie doświadczeń dotyczących praktycznego wykorzystania poznanych metod w swoim własnym kontekście zawodowym lub osobistym, w formie:

 • 6 trzydniowych spotkań, w których można się zanurzyć w doświadczenie i dostosować tempo pracy oraz wypracować własne rozwiązania, czerpiąc inspirację od ciekawych ludzi oraz inspirując ich swoimi przykładami w przyjaznej, sprzyjającej rozwojowi atmosferze;
 • Łącznie 18 dni, 144 godziny szkolenia + 6 godzin indywidualnych konsultacji;
 • Dodatkowo możliwość ćwiczenia i rozwijania umiejętności w grupach roboczych z telefonicznym/skypowym wsparciem prowadzących!

Być może się zastanawiasz, dlaczego nie oferujemy krótszego kursu? Czy potrafimy nauczyć NLP w 1, 3 czy 5 dni? Oczywiście, że potrafimy. Powstaje pytanie, czego się wtedy jesteś w stanie nauczyć? Praktyk NLP jak sama nazwa mówi wymaga praktykowania. Interesuje nas flow, proces przemiany i tworzenie do tego odpowiednich warunków – warunków dla Ciebie, a nie dla Nas. Właśnie dlatego od lat ucząc NLP tworzymy CZASOPRZESTRZEŃ potrzebną do budowania kompetencji i umiejętności uczestników naszych szkoleń. Z tego powodu oferujemy taką formułę Praktyka NLP, osiągamy w niej dynamiczną równowagę pomiędzy długością modułów a czasem pomiędzy nimi.


Co jeszcze sprzyja “dobremu uczeniu się”?

Gwarantowana wielkość grupy do 20 osób. Kurs prowadzi 3 różnych trenerów w tym 80% Fellow Trainer IA NLP – to z nimi masz kontakt w trakcie szkolenia, przed i po. Tylko w tej edycji dostajesz przez cały rok możliwość bezpłatnych konsultacji. 

Jednym z największym nieporozumień w uczeniu  NLP jest sztywne trzymanie się założenia, że wszystko można i trzeba osiągnąć szybko. To tak jakby patrzeć na dzisiejsze procesory w smartfonach i porównywać je do pierwszych pecetów. Dziś wydaje się Nam to tak archaiczne. Jednak kiedyś, gdy nie było wiadomo jak je budować, to…. No właśnie, każdy z Nas, gdy już WIE CO i JAK, umie działać szybko. Jednak KAŻDY z Nas, musi przejść proces od “wiem, że nie wiem” do “nie wiem, że wiem” i to właśnie ta droga jest procesem, ewolucują, flow.

To jest nasza filozofia. Rozwoju. Pracy. NLP. Wspierania Ciebie, w budowaniu Ciebie.

Dlaczego uczymy NLP – o korzyściach z jego używania


Stanowczo odrzucamy:

no guru

Efekt Guru niektórzy “guru” faktycznie są szybcy, jednak sama fascynacja nie każdemu wystarczy do odtworzenia ich sukcesu. Guru wszystko wiedzą i wykorzystują efekt uwielbienia dla zrobienia wrażenia na Tobie.

Kult Szybkości – uwielbiamy szybkie efekty, jednak szanujemy różnorodność, jednostki, talenty, style uczenia się, sposoby przeżywania doświadczeń, oraz indywidualne ograniczenia. Zmiana MOŻE wymagać czasu.

Masowość – oczywiście mówcy motywacyjni mogą inspirować w masowej atmosferze, na ogromnej sali, stadionie, czy webinarze online. Jednak doświadczenie pracy w grupie 15 osobowej i ćwiczeń w podgrupach 2 czy 3 osobowej wymaga czasu i przestrzeni.

Platform selling – u nas na szkoleniu dostaniesz cały kompletny zakres wiedzy, nie ma dalszych dodatkowych szkoleń, stopni wtajemniczeń, które dopiero ci pozwolą zrozumieć w pełni, bla bla bla. Jedyną kontynuacją jest Kurs Mistrz Praktyk NLP – który obejmuje zakres wiedzy, umiejętności i techniki, których nie można efektywnie nauczyć się nie znając podstaw NLP i nie mając, doświadczeń z poziomu Praktyka NLP.


Czym się kierujemy i co cenimy:

Różnorodność – dzielimy się różnymi stylami trenerskimi, jesteśmy praktykami NLP korzystającymi z tego podejścia w pracy z biznesem, zarządzaniu, rozwoju osobistym, coachingu, psychoterapii, konsultingu, działaniach pro społecznych czy pracy z administracją państwową i samorządową.

Efektywność – jeśli zmiana może być szybka, bądźmy szybcy, jeśli wymaga czasu, szanujemy to – nie można przyśpieszyć wzrostu dębu z żołędzia. Sztuką jest dostosowanie narzędzi, patrzymy czy ziarno które kiełkuje to pęd bambusa czy zarodek dębu.

Kameralność – relacje dwustronne wymagają czasu, interakcji oraz przestrzeni. Dlatego pracujemy w małych grupach – tylko one to gwarantują. Po prostu nie spotkasz u nas grup większych niż 20 osób.

Po pierwsze człowiek i jakość, po drugie pieniądze. Oczywiście bardziej opłaca się zrobić kurs praktyka NLP i dać certyfikat już po 6 dniach. W tym samym czasie możemy zarobić 3 razy więcej i szybciej. Ale…. kosztem, którego nie widzi klient, a którym jest proces. Nie może czuć straty, bo nie wie, że traci coś istotnego dla własnego rozwoju.


Inwestycja:

 • 600 zł za dzień – cena normalna 18 dniowego szkolenia.
 • Obecnie mamy propozycję: 270 zł za dzień – cena wersji “pra premiery” obniżona o 50% w stosunku do ceny normalnej.
 • Dlaczego?
  • Po prostu to prapremierowa  polska edycja z oficjalną międzynarodową certyfikacją, 
  • Jesteśmy pierwszymi polskimi trenerami, to po prostu miły prezent na otwarcie – bardzo cieszyliśmy się z wejścia do grona trenerów IANLP – i wymiernie dzielimy się naszą radości z uczestnikami! 
  • Zależy nam na zbudowaniu kursu we współpracy z uczestnikami, w trakcie będziemy oferować dodatkowe opcje, dyskutować o potrzebach, o tym co pomaga, co przeszkadza, jak lepiej dostosować materiały, ćwiczenia, kontakt online przed, w trakcie i po szkoleniu.

Co dostajesz:

 • pełnowartościowy kurs Praktyk NLP,
 • materiały,
 • opiekę i kontakt z trenerem,
 • międzynarodowy certyfikat z oficjalnym hologramem (nie mylić ze zgodnością programu z wytycznymi IANLP),
 • indywidualną pracę coachingową prowadzoną przez osoby posiadające certyfikat,
 • grupy robocze,
 • zamknięte forum FB,
 • darmowy dostęp do ebookow.

TYLKO teraz w ciągu roku możesz korzystać z bezpłatnego mentoringu & konsultacji związanych z zastosowaniem NLP – zapytaj Nas o szczegóły.


Co Kurs Praktyk NLP w BetterFLOW oznacza w praktyce?

 • Uczenie się w transie jest skuteczna, jednak problemem jest, że dostęp do wiedzy “nauczonej w transie” jest również w tym stanie umysłu, w transie – dlatego na naszym kursie każde ćwiczenie i technika, choć możesz się go w transie nauczyć, posiada opis, schemat, obszar gdzie działa a gdzie nie. Uczymy “do świadomości” i do “nieświadomości”!
 • Skuteczne kierowanie emocjami swoimi oraz osób w twoim otoczeniu wzmocni Twoją pewność siebie w nowych zmieniających się warunkach
 • Nauczysz się jak się uczyć świadomie nowych umiejętności oraz strategii – poznasz i doświadczysz techniki których efekty inni tylko pokazują i omawiają.
 • Dzięki nowym strategiom działania zdobędziesz realne podstawy do budowania poczucia swojej wartości, możesz być bardziej pewny siebie  na podstawie realnych umiejętności a nie “nadmuchanego balona dobrego samopoczucia”.
 • Będziesz lepiej rozumiał to co mówi twój klient, jakie są jego kluczowe potrzeby, które właśnie twój produkt lub usługa może zaspokajać.
 • Pełniej zrozumiesz sytuacje konfliktowe oraz różnice zdań potencjalnie prowadzące do konfliktów, będziesz umiał dobrze w takich sytuacjach działać i neutralizować potencjalne nieporozumienia.
 • Nauczysz się jak budować samodzielnie i świadomie swoją osobistą markę i rozwijać to KIM JESTEŚ.
 • Wypracujesz zgodny z tym JAKI JESTEŚ styl zarządzania własnym czasem, bez względu na to czy zdarza ci się spóźniać, czy drażni cię niepunktualność innych.
 • Opracujesz w czasie warsztatów dopasowany do swojego stylu uczenia się oraz motywowania się sposób planowania i definiowania celów.
 • Poznasz i będziesz umiał zastosować techniki przeformułowań trudnych sytuacji, jakie mają miejsce w pracy, w rozwoju, w życiu osobistym – tak, aby na nowo lepiej spożytkować posiadany potencjał przejść do frustracji i stagnacji do motywacji i działania.
 • Nauczysz się przekuwać błędy w informację zwrotną i pożywkę dla Twojego rozwoju!

UWAGA: Praktyk NLP to nie psychoterapia grupowa, nie coaching, nie forma rozwoju duchowego – to kurs edukacyjny, uczący praktycznego zastosowania wiedzy opisanej w ramach NLP! Zazwyczaj jednak naszemu rozwojowi w obszarze umiejętności towarzyszy zmiana na wielu innych poziomach, np.: ucząc się radzenia sobie w sytuacji konfliktu nabieramy więcej pewności siebie, pozwalamy sobie na bardziej śmiałą obronę swoich granic, a w efekcie zmieniają się nasze doświadczenia i buduje bardziej pozytywny obraz rzeczywistości.


PROGRAM

SAMSUNG CSC

Poniżej znajdziesz zagadnienia poruszane w czasie kursu Praktyk NLP (opisane żargonem NLP, tak jak je można znaleźć w literaturze.

Jeśli przeczytałeś co KURS PRAKTYK NLP oznacza w praktyce i na razie nie interesuje Cię enelpowskie nazewnictwo, przejdź od razu do kolejnej sekcji, no chyba, że chcesz zobaczyć ile mamy dla Ciebie punktów programu).

 • wspierające założenia NLP
 • poziomy logiczne Diltsa
 • systemy reprezentacji:
  • komunikacja – predykaty
  • sygnały dostępu
 • budowanie kontaktu:
  • mowa ciała
  • kalibrowanie
  • pacing-pacing-leading
 • praktyczna umiejętność wykorzystania kanałów Wzrokowego, Słuchowego i Kinestetycznego
 • meta-model – precyzyjne komunikowanie się,
 • praca z celami z uwzględnieniem innych map świata
  • DSC
  • klocki
  • ekologiczne formułowanie celów i rozwojowy sposób opisywania stanu obecnego (od problemu do celu)
 • przeformułowania
 • udzielanie feedbacku z zachowaniem ekologii, kontaktu i uwzględnieniem WSK
 • kotwiczenie (VAK) i techniki z wykorzystaniem kotwiczenia
 • techniki zmiany:
  • jak gdyby
  • kontrast
  • relevancy
  • back-track
  • metafory w służbie tworzenia optymalnych rozwiązań
 • asocjacja i dysocjacja oraz 1.,2.,3. dysocjacja
 • umiejętność korzystania ze świadomości i nieświadomości / kierowanie uwagi / kontakt z zasobami
 • docieranie do zasobów tak aby osiągać cele + ekologia
 • submodalności
 • strategie
  • odkrywanie
  • ocena ich przydatności
  • budowanie nowych
  • instalacja
 • Linia czasu
 • Miltonowski model komunikacji

Całkiem sporo tego… w więc jeszcze raz: co te punkty oznaczają w praktyce?

 • poznasz założenia, które umożliwiają bardziej efektywne działania i wyjaśnią zachowania innych ludzi rzucając na nie nowe światło,
 • dowiesz się, dlaczego czasem sama wiedza nie wystarcza i co jeszcze jest potrzebne do tego, żeby dokonać zmian oraz dlaczego nie każdy kto zakłada kask z logo RedBula staje się Małyszem
 • pokażemy jak ludzie kodują informację i dlaczego warto podawać im wiadomość tak, aby najłatwiej do nich dotarła,
 • poćwiczymy razem budowanie kontaktu za pomocą, gestów, słów, postawy ciała, dowiesz się, że coś takiego jak „mowa ciała” nie ma znaczenia, a ważne jest to jak postrzegamy i reagujemy na to co dzieje się pomiędzy rozmówcą a tobą,
 • nauczysz się budować kontakt w czasie rozmowy z pojedynczą osobą, w małej grupie i kiedy przyjdzie ci przemawiać do dziesiątek lub setek osób (gdyby zaszła taka potrzeba),
 • sprawdzisz jak można przejmować kontrolę nad rozmową i nadawać jej bardziej pożądany kierunek,
 • nauczysz się jak kierować komunikaty do  świadomości, być precyzyjnym, unikać niedomówień, dbać o jasność przekazu,
 • sprawdzisz co w Twojej metodzie stawiania celów jest do ulepszenia,
 • dowiesz się jak marzyć, żeby nie przespać realizacji marzeń
 • poznasz praktyczną metodę zmiany swojego stanu emocjonalnego na bardziej optymalny,
 • uświadomisz sobie jak wiele zasobów wewnętrznych masz na wyciągnięcie ręki i uzyskasz do nich dostęp dzięki technikom wykorzystującym technikę kotwiczenia, dzięki temu przygotujesz się do trudnych rozmów, egzaminów, rekrutacji, udzielania feedbacku, ocen okresowych,
 • nauczysz się wykorzystywać błędy i porażki do rozwoju,
 • dzięki wiedzy o strategiach zmiana zachowań, nawyków i ciągnących się latami przyzwyczajeń stanie się łatwa i przyjemna,
 • dowiesz się także jak postrzeganie czasu wpływa na twoją motywację, postrzeganie celów, planowanie,
 • doświadczysz dlaczego Milton Erickson słynny amerykański psychoterapeuta opowiadał klientom ciekawe anegdotki lub nudne historyjki o imieninach ciotki i stanie się jasne, jaki ma to związek z wykorzystaniem nieświadomości,
 • poznasz trenerów i uczestników szkoleń, którzy tworzą BetterFLOW!

Praktyk NLP w BetterFLOW to:

 • 130 godzin zegarowych (18 dni) praktycznych zajęć z psychologii, negocjacji, sprzedaży, rozwoju osobistego, planowania i działania,
 • 10 godzin grup roboczych,
 • 15 godzin superwizji w małych grupkach (3-5 osób),
 • egzamin teoretyczny (pisemny) i praktyczny (prezentacja swojego sposobu rozumienia i wykorzystania NLP w zarządzaniu, rozwoju, coachingu, itp.)
 • certyfikat o międzynarodowej uznawalności potwierdzonej oryginalnym hologramem IANLP.

Kiedy startujemy?

20-22.11.2015

kolejne zjazdy planujemy:  11-13.12.2015, 15-17.01.2016, 12-14.02.2016, 11-13.03.2016, 8-10.04.2016

Gdzie?

Warszawa lub bliskie okolice (w zależności od liczebności grupy i proporcji osób potrzebujących noclegu, możemy zaproponować najlepsze dla potrzeb miejsce)

Inwestycja:

Kurs certyfikacyjny jest realizowany przez Fundację Dlaczego. Pozwalam to nam na realizację naszych wartości wsparcia i pomocy. Szczegóły dotyczące regulaminu, zasad płatności otrzymasz po wypełnieniu formularza kontaktowego poniżej. W związku ze specyfiką organizacji kursu przewidujemy 2 warianty płatności.

Wariant 1

Wpłata na konto całości – wtedy cena za całość 270 zł za dzień x 18 dni szkolenia, tj. 4860 zł brutto. Płatne na konto fundacji.

Wariant 2

Wpłata na konto w cenie 300 zł za dzień x 18 dni, tj. 5400 zł brutto, z możliwością wpłaty w 2 ratach. Wpłata 1 raty w wysokości 3400 na 14 dni przed rozpoczęciem kursu. Wpłata 2 rata przed 3 modułem, pozostałej kwoty tj. 2000 zł brutto.

Tak! 🙂 Zapisuję się na Kurs certyfikacyjny Praktyk NLP wraz z pakietem korzyści. W celu wysłania zgłoszenia wypełnij poniższy formularz. Otrzymasz następnie potrzebne informacje: pełny program, regulamin, informacje nt. płatności. Pamiętaj o rezerwacji miejsca decyduje kolejność wpłat. Ilość miejsc ograniczona.

  Formularz zgłoszenia udziału w kursie Praktyk IA NLP:

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Numer telefonu (pozwoli nam szybko skontaktować się w przypadku pytań z naszej strony)

  Wybierz wariant wpłat:

  Miejesce na dodatkowe inforamcje lub pytania:

  Jeśli chcesz się zapytać o szczegóły lub zapisać po prostu wybierz najwygodniejszy dla Ciebie sposób komunikacji

  SAM_3574ianlp_seal_colourSAM_3533

  Przemek Turkowski                                        Łukasz Dąbrówka

  +48 603 189 190                                                     +48 792 792 722

  przemek @ betterflow.pl                                         lukasz @ betterflow.pl

  lub skorzystaj z formularza


  [contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]


  ZAPRASZAMY!!!

  Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Ta informacja została Ci dostarczona i jeśli chcesz, aby uległa samodestrukcji to naciśnij 'OK'. Na szczęście Ty i Twoje urządzenie jesteście całkowicie bezpieczni.
  Ok