4 września 2018

Warsztaty NLP

Tematyka  – „Wzrost w perspektywie ostatecznej – cztery kroki w pracy z żałobą”

Zapraszamy na WARSZTAT!

17-18.09.2022 (sobota – niedziela, g.9.00-18.00)

Gdzie: Warszawa, ul.Sienna 67 lok 4

Cena podstawowa: 550 PLN (po 5.09 650PLN) – sprawdź promocję obejmującą jednoczesny udział w szkoleniu Core Transformation: https://betterflow.pl/core-transformation/ metodzie przydatnej przy pracy z emocjami!

W cenie: materiały na warsztaty, certyfikat, kawa-herbata-ciastka

Kto prowadzi:

Przemysław Turkowski – psycholog, certyfikowany psychoterapeuta, wieloletni współpracownik hospicjum St.Vincent Medical Center, członek komisji ds. Nauki i Badań Polskiego Stowarzyszenia Neuro-Lingwistcznej Psychoterapii, członek zwyczajny Polskiej Federacji Psychoterapii, prowadzi psychoterapię indywidualną, współautor publikacji „Manual to Support Professional During Their Work With Dying and Bereaved Persons” wydanego w ramach dwuletniego projektu edukacyjnego Leonardo Da Vinci „Dying and Death in Europe”, autor bloga psychoterapiazmienia.pl, autor publikacji: Neuro-Linguistic Perspective of Long- and Short-Term Psychotherapy of Grief. Theoretical Background, Method and Case-Studies w Journal of Experiential Psychotherapy, wolny dostęp on-line: http://jep.ro/images/pdf/cuprins_reviste/81_art_2_color.pdf

Dla kogo?

Na warsztat NLP zapraszamy psychologów, psychoterapeutów, pracowników hospicjów, osoby spotykające się w swojej pracy z tematem śmierci i żałoby.

Zapraszamy także coachów, psychologów i psychoterapeutów, którzy chcą się dowiedzieć więcej na temat pracy ze stratą (rozumianą jako strata pracy, statusu materialnego, subiektywne poczucie straty szans, zdrowia, etc.).

Program i zawartość warsztatu

W czasie szkolenia zaprezentujemy całościowy model pracy ze stratą i żałobą. Opowiemy o założeniach teoretycznych i pokażemy techniki, które będzie można następnie przećwiczyć w mniejszych grupach. Każdy uczestnik otrzyma obszerny skrypt, który zawiera wszystkie prezentowane techniki i komentarz teoretyczny. Przedstawimy 4 kroki w pracy ze stratą i żałobą: (1) pracę z myślami i przekonaniami, (2) Nadawanie sensu doświadczeniom i formułowanie kluczowego przesłania, (3) punkt zwrotny – przejście od przetrwania do wzrostu oraz (4) etap integracji życiowego doświadczenia.

Program szczegółowy

Dzień 1.

I. Praca z przekonaniami

 • Krzywa (wykres) Żałoby – dotychczasowe modele przechodzenia żałoby i jak możemy je wykorzystać.
 • Budowanie kontaktu z klientem w żałobie i po stracie.
 • Uwolnienie emocji – neurolingwistyczne podejście do emocji jako źródła informacji, praca z emocjami.
 • Pytania dotyczące rzeczywistości. Rzeczywistość a przekonania jej dotyczące.
 • Pierwotna i wtórna percepcja: życie i poza granicą życia (wprowadzenie konstruktu linia czasu w asocjacji i dysocjacji)

II. Znajdowanie sensu i definiowanie kluczowego przesłania

 • Znajdowanie pozytywnej intencji – pozytywna intencja w pracy z emocjami, pozytywna intencja w pracy z osobami, które doświadczyły zranień, etc.
 • Pozycje Percepcji: ja – ty – system – meta
 • Definiowanie kluczowego przesłania związanego z umierającym lub zmarłym (wersja prosta, konwersacyjna)
 • Definiowanie kluczowego przesłania – sprawdzenie osobistych wspomnień związanych z osobą, która zmarła (wersja zaawansowana, na linii czasu)

III. Od przetrwania do wzrostu

 • „Powiedz życiu Tak” – medytacja, spodziewana śmierć (doświadczenie własne, akceptacja śmierci, jako nieodłącznej części życia)
 • „Powiedz życiu TAK” – nagła śmierć
 • Praca z poczuciem zależności od osoby zmarłej, praca z uwikłaniami
 • Radzenie sobie z poczuciem winy w relacji z osobą zmarłą

Dzień 2.

IV. Intergracja doświadczenia życiowego poprzez zharmonizowanie panoramy żałoby

 • Wprowadzenie do panoramy społecznej
 • Doświadczenie „ja” kinestetycznego i „ja” wizualnego
 • Panorama żałoby
 • Zbadaj swoją panoramę żałoby
 • Rozwiązanie problemów, uwolnienie poczucia winy
  Zachowaj miłość
 • Od przeszłości do przyszłości – dziedzictwo i tożsamość w harmonijnym rozwoju

Chcesz poczytać o metodzie? Zapraszamy do lektury artykułu:

Dołącz do wydarzenia na FB i zapytaj nas o szczegóły: https://www.facebook.com/events/1900764416899020/

Szkolenie jest realizowane przez Fundację Dlaczego. Pozwalam to nam na realizację naszych wartości wsparcia i pomocy. Szczegóły dotyczące regulaminu, zasad płatności otrzymasz po wypełnieniu formularza kontaktowego poniżej. Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej i nie wystawia faktur vat. Wystawiamy potwierdzenia wpłaty na edukacyjne działania statutowe w formie noty księgowej. Istnieje możliwość wystawienia faktur pro forma jako potwierdzenia udziału w zajęciach w przypadku określonego terminu płatności.

Płatności należy dokonać na konto Fundacji Dlaczego w tytule przelewu wpisując ”Wpłata na statutowe działania edukacyjne – szkolenie pt. Wzrost w perspektywie ostatecznej”.

Numer konta: BANK BZ WBK 77 1090 1854 0000 0001 1787 0628.

Zapisy i informacje:

Przemek Turkowski

przemek@betterflow.pl

tel.603189190

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Ta informacja została Ci dostarczona i jeśli chcesz, aby uległa samodestrukcji to naciśnij 'OK'. Na szczęście Ty i Twoje urządzenie jesteście całkowicie bezpieczni.
Ok