4Steps ReStart – praca z porażką i startą w coachingu

Zapraszamy na WARSZTAT!

4Steps Re:Start

czyli o tym jak w 4 krokach pracować w coachingu ze stratą i jak wykorzystać własne porażki do wzrostu i rozwoju!

W czasie warsztatu zaprezentujemy koncepcję i narzędzia umożliwiające wspieranie klientów w przepracowaniu porażek i poczucia straty (np. utrata stanowiska, firmy, zdrowia, załamanie kariery, wydarzenia oceniane przez klienta jako porażka, itp.). Warsztat oparty jest o założenia konstruktywistyczne, neurolingwistyczne oraz koncepcję egzystencjalną. Ten twórczy miks został wypracowany w czasie dwuletniego projektu partnerskiego Leonardo da Vinci, w którym udział brali psychoterapeuci i coachowie z różnych krajów europejskich, poświęconego pracy ze stratą i żałobą.

 

Kiedy: 31.08-2.09.2018 (piątek – niedziela, w godzinach 9.00-18.00)

Gdzie: Warszawa, dokładny adres zostanie podany niebawem

Cena: 790 PLN – oferta „Early Bird” tylko do 7.07 (po tej dacie cena wynosi 980 PLN)

W cenie: materiały, dyplom, kawa-herbata-ciastka

 

Kto prowadzi:

 

Łukasz Dąbrówka –  Akredytowany Coach Izby Coachingu, certyfikowany coach MLC, mediator i facylitator APMG, trener IA-NLP.  Współautor publikacji „Manual to Support Professional During Their Work With Dying and Bereaved Persons” wydanego w ramach dwuletniego projektu edukacyjnego Leonardo Da Vinci „Dying and Death in Europe”. Członek Izby Coachingu, Polskiego Stowarzyszenia Coachingu. Prezes Fundacji „Dlaczego”. Specjalizuje się w coachingu kryzysowym. W swoj pracy wspiera klientów w obszarze rozwoju w bizesie oraz w życiu osobistym realizując coaching menedżerski, biznesowy oraz life coaching.

 

Przemysław Turkowski – psycholog, certyfikowany psychoterapeuta i coach, członek komisji ds. Nauki i Badań Polskiego Stowarzyszenia Neuro-Lingwistcznej Psychoterapii, członek zwyczajny Polskiej Federacji Psychoterapii, prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną oraz coaching i szkolenia, współautor publikacji „Manual to Support Professional During Their Work With Dying and Bereaved Persons” wydanego w ramach dwuletniego projektu edukacyjnego Leonardo Da Vinci „Dying and Death in Europe”, autor bloga psychoterapiazmienia.pl

 

Dla kogo?

Zapraszamy coachów, pracujących w kontekście bussiness i life. Szczególnie wspierających osoby na stanowiskach zarządczych i menedżerskich, pracujących w trudnych i stresowych warunkach.

Zapraszamy także psychologów i psychoterapeutów, którzy chcą się dowiedzieć więcej na temat pracy ze stratą (rozumianą jako strata pracy, statusu materialnego, subiektywne poczucie straty szans, zdrowia, etc.).

Program i zawartość szkolenia

W czasie szkolenia zaprezentujemy całościowy, gotowy do zastosowania w coachingu, model pracy ze stratą „4Steps Re:Start„. Opowiemy o założeniach  teoretycznych i pokażemy techniki, które będzie można następnie przećwiczyć w mniejszych grupach. Każdy uczestnik otrzyma obszerny skrypt, który zawiera wszystkie prezentowane techniki i komentarz teoretyczny. Przedstawimy 4 kroki w pracy ze stratą : (1) pracę z myślami i przekonaniami, (2) nadawanie sensu doświadczeniom i formułowanie kluczowego przesłania, (3) punkt zwrotny – przejście od przetrwania do wzrostu oraz (4) etap integracji życiowego doświadczenia.

 

Program szczegółowy

 

I. Praca z przekonaniami

 • Dynamika starty – kilka słów o tym jak modele przechodzenia żałoby mogą nam pomóc w coachingu i jak możemy je wykorzystać. Budowanie kontaktu z klientem który doświadcza straty lub jest „zanurzony” w przezywaniu porażki.
 • Uwolnienie emocji – neurolingwistyczne podejście do emocji jako źródła informacji, praca z emocjami.
 • Pytania dotyczące rzeczywistości. Rzeczywistość a przekonania jej dotyczące.
 • Zmiana percepcji porażki i utraty: wprowadzenie konstruktu linii czasu w asocjacji i dysocjacji)

II. Znajdowanie sensu i definiowanie kluczowego przesłania

 • Znajdowanie pozytywnej intencji – pozytywna intencja w pracy z emocjami, pozytywna intencja w pracy z osobami, które doświadczyły zranień, etc.
 • Pozycje Percepcji: ja – ty – system – meta
 • Zamiana porażki w informację zwrotną  – ciąg dalszy pracy z emocjami i zmianą znaczenia porażki dla dalszego życia.
 • Definiowanie kluczowego przesłania – sprawdzenie osobistych wspomnień związanych „utraconym” okresem lub kontekstem, osobą, etc.

III. Od przetrwania do wzrostu

 • „Powiedz życiu Tak” – technika transowa – doświadczenie własne, akceptacja wydarzeń życiowych, także porażek, jako nieodłącznej części życia)
 • Praca z poczuciem zależności  i utraty siły, praca z uwikłaniami – techniki zbierania zasobów

IV. Integracja doświadczenia życiowego poprzez wykorzystanie panoramy społecznej

 • Wprowadzenie do panoramy społecznej
 • Doświadczenie „ja” kinestetycznego i „ja” wizualnego
 • Panorama w kontekście straty i porażek
 • Zbadaj swoją panoramę
  • Rozwiązanie problemów, uwolnienie poczucia winy, budowanie dostępu do zasobów

Opinie o szkoleniu

Polecam szkolenie na temat pracy z żałobą i stratą „Wzrost w perspektywie ostatecznej” zarówno z zawodowego jak i prywatnego punktu widzenia. Jako osoba w żałobie miałam okazję poznać moc prezentowanych narzędzi na sobie i zupełnie prywatnie jestem wdzięczna za przyspieszenie mojego wychodzenia z okresu żałoby. Jako coach poszerzyłam swój warsztat o nowe możliwości pracy z osobami, które kogoś lub coś straciły. Bo metoda jest możliwa do zastosowania również np. dla osób po stracie pracy, a niektóre elementy nawet w prostszych sytuacjach zawodowych.

Anna Zaremba


4StepsReStart to bardzo wzbogacające warsztaty, prowadzone przez profesjonalistów w przyjaznej, pełnej życzliwości atmosferze. Jestem coachem oraz trenerem umiejętności biznesowych i menedżerskich. Wiedzę praktyczną, konkretne narzędzia, jakie pozyskałam w trakcie warsztatów wykorzystuję w mojej bieżącej pracy. Otrzymałam również ogromne wsparcie w osobistej sprawie i dzięki temu dokonałam aktualizacji moich niektórych przekonań. Polecam uczestnictwo w tych warsztatach, niezwykłych i niespotykanych na polskim rynku.


Długo zastanawiałem się, czy wziąć udział w warsztacie, bo temat wydaje się trudny ze względu na wszechobecne otaczające go tabu. Wiem teraz, że moje wątpliwości były bezpodstawne. Dzięki warsztatowi nauczyłem się, jak radzić sobie ze stratą, której sam doświadczyłem, oraz w jaki sposób wspierać w niej innych. Warsztat okazał się dla mnie, może nawet trochę ku mojemu zaskoczeniu, niezwykle inspirujący i paradoksalnie obudził we mnie głęboko skrywane pokłady energii. Sprawił, że zacząłem lepiej rozumieć swoje cele, życie oraz to, co jest na jego końcu. Przemek i Łukasz kompleksowo podchodzą do tematu pracy z żałobą, przedstawiają wiele przykładów i proponują ćwiczenia, które zarówno dostarczyły metod do pracy z żałobą, jak i uświadomiły mi wiele istotnych dla mnie kwestii. Profesjonalizm i ciepła atmosfera, jaką tworzą Prowadzący, sprawiły, że poczułem się ze swoim problemem bezpieczny i zrozumiany. „4 kroki w pracy z żałobą” to warsztat, jakiego brakowało do tej pory na rynku. Zachęcam każdego, by wziął w nim udział! A nuż okaże się, że nie taki diabeł straszny… 😉

Piotr Górski


Szkolenie  jest realizowane przez Fundację Dlaczego. Pozwalam to nam na realizację naszych wartości wsparcia i pomocy. Szczegóły dotyczące regulaminu, zasad płatności otrzymasz po wypełnieniu formularza kontaktowego poniżej. Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej i nie wystawia faktur vat. Wystawiamy potwierdzenia wpłaty na edukacyjne działania statutowe w formie noty księgowej. Istnieje możliwość wystawienia faktur pro forma jako potwierdzenia udziału w zajęciach w przypadku określonego terminu płatności.

Płatności należy dokonać na konto Fundacji Dlaczego w tytule przelewu wpisując ”Wpłata na statutowe działania edukacyjne – szkolenie pt. 4 Steps ReStart”.

Numer konta: BANK BZ WBK 77 1090 1854 0000 0001 1787 0628.

Formularz zgłoszenia rezerwacji miejsca:

Tak! 🙂 Zapisuję się na dwudniowe szkolenie „Wzrost w perspektywie ostatecznej”. W celu wysłania zgłoszenia wypełnij poniższy formularz.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości

  Jestem zainteresowana(y) warsztatem. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez betterflow.pl w celu otrzymywania drogą elektroniczną informacji o prowadzonych przez nas działaniach. Twój email nie będzie przekazywany, ani udostępniany innym podmiotom.

  W celu zabezpieczenia przed spamem prosimy o zaznacznie poniższego pola a następnie naciśnij przycisk "Wyślij zgłoszenie".

   

  Informacji udziela

   Przemek Turkowski

   

  +48 603 189 190

  przemek@betterflow.pl

  Bądź na bieżąco: FB/BetterFlowPL 

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Ta informacja została Ci dostarczona i jeśli chcesz, aby uległa samodestrukcji to naciśnij 'OK'. Na szczęście Ty i Twoje urządzenie jesteście całkowicie bezpieczni.
  Ok