19 stycznia 2015

Coaching NLP w Biznesie

Coaching biznesowy i trening umiejętność pracy w grupieW ujęciu ogólnym coaching jest procesem pomagania ludziom i zespołom w wykonywaniu zadań w możliwie jak najbardziej skuteczny sposób. Obejmuje on wydobywanie mocnych stron ludzi (doskonalenie słabszych), pomaganie w omijaniu bądź neutralizowaniu wewnętrznych barier i ograniczeń w celu osiągnięcia osobistej doskonałości oraz ułatwianie im bardziej efektywnego funkcjonowania w zespole.”

Robert Dilts, “Od przewodnika do inspiratora”.


 

Chcesz zwiększyć potencjał swojej firmy? Postaw na rozwój pracowników!

Zwiększenie zysków to nadrzędny cel wszystkich właścicieli przedsiębiorstw. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że ważne jest w tym wypadku lepsze wykorzystywanie potencjału pracowników. Jeśli zależy Ci na tym, by rozwinąć kompetencje kadry kierowniczej oraz zadbać o motywację pracowników, postaw na profesjonalne szkolenia biznesowe. Dzięki nim poprawisz wyniki swojej firmy i jednocześnie podsuniesz pracownikom narzędzia do efektywniejszej pracy.

Coaching biznesowy Warszawa – skuteczna metoda rozwoju kadry zarządzającej

Coaching biznesowy jest ofertą skierowaną przede wszystkim do właścicieli firm, zarządzających oraz osób zajmujących się zarządzaniem pracownikami. To połączenie realizacji celów biznesowych z celami rozwojowymi poszczególnych jednostek. Stosowanie coachingu w biznesie znacząco wpływa na osiągnięte wyniki, ale również usprawnia pracę grupową oraz rozwija kreatywność pracowników. Wszystko to sprawia, że coraz częściej po narzędzia coachingowe sięgają nie tylko właściciele wielkich przedsiębiorstw, ale również kilkunastoosobowe zespoły. Choć coach nie wskazuje gotowych rozwiązań, to w układzie pomiędzy nim, klientem oraz jego organizacją pojawia się praca nad ustaleniem celów oraz znalezieniem zasobów do ich osiągania.

Trening NLP doskonale sprawdzi się również w biznesie

Szukasz narzędzi do rozwoju dla swoich pracowników? Postaw na profesjonalny trening NLP. Techniki NLP już od wielu lat wykorzystywane są szczególnie w sprzedaży i negocjacji, poprawie efektywnej komunikacji ze współpracownikami, klientem; w obsłudze trudnego klienta. Odpowiedni dobór strategii pozwala na podniesienie efektywności i jednocześnie daje pracownikom narzędzia, które mogą wykorzystywać podczas codziennej pracy. Samo poznanie technik nie wystarczy – dopiero umiejętnie przeprowadzony praktyczny trening NLP pozwoli na wykorzystanie zdobytej wiedzy w codziennych działaniach w pracy.

Każdy z naszej trójki realizuje coaching NLP dla klientów indywidualnych jak i dla firm. Zwracamy uwagę na to, aby zawsze dobrać odpowiednio coacha dla naszego klienta. Pozwalamy wybierać. Cele ustalamy zawsze transparentnie w rozmowie pomiędzy klientem, coachem i przełożonymi lub sponsorami coachingu.


Czym różni się coaching NLP od psychoterapii?

Warto odpowiedzieć sobie na poniższe pytania.

Czy wiem co chcę osiągnąć (coaching), czy raczej chcę się pozbyć cierpienia, uwolnić od czegoś co mi ciąży (psychoterapia)?

Czy myślę w kategoriach celu (raczej coaching) czy problemów (raczej psychoterapia)?

Czy obszar problemowy dotyczy tylko sfery zawodowej, np. niejasność co do ułożenia ścieżki kariery (coaching), czy raczej problemy są ogólnożyciowe i dotyczą relacji z ludźmi, wchodzenia w związki, relacji małżeńskich lub partnerskich, kłopotów w relacjach i wychowaniu dzieci, etc. (raczej psychoterapia)?

Czy czujesz, że potrzebujesz wsparcia i poszukania sposobów radzenia sobie (np. w wychowaniu dzieci) (coaching/warsztaty) czy raczej masz poczucie, że straciłeś kontrolę nad tym co się dzieje (np. w Twojej rodzinie i czujesz, że obserwowane kłopoty są tylko objawem czegoś głębszego u Ciebie lub Twojego partnera/partnerki (psychoterapia)?

Czy myślisz/czujesz/wierzysz, że zmiana jest możliwa (coaching) czy raczej myślisz, że bardzo jej pragniesz ale nie masz pojęcia czy się uda (psychoterapia)?

Czy chcesz się rozwinąć, udoskonalić jakieś obszary swojego działania, czy raczej uwolnić od uciążliwego symptomu np. depresyjnych myśli, nawracających wspomnień, poczucia winy, braku energii, objawów somatycznych, reakcji emocjonalnych, fobii, lęków, natręctw, etc. (psychoterapia)?

Czy nadużywasz środków psychoaktywnych (alkohol, narkotyki) lub jesteś uzależniony od innych aktywności (seks, pornografia, gry, internet)? (psychoterapia)


Coaching w biznesie Warszawa – kiedy warto go zaproponować?

 • wykonanie zadania bądź rozwiązanie problemu wymaga indywidualnego, niestandardowego rozwiązania;
 • dalszy rozwój kompetencji w roli zawodowej wymaga pracy z indywidualnymi ograniczeniami (w takim
 • przypadku ważna jest dyskrecja i wzajemne zaufanie) lub na poziomach funkcjonowania, z którymi możliwa jest praca tylko w trybie coachingu;
 • potrzebne jest wsparcie w realizacji bieżących zadań i celów w organizacji lub w zespole występują trudności ze współpracą bądź konflikty.

Coaching biznesowy Warszawa – NLP może dotyczyć m.in. następujących podanych niżej tematów.

 • Doskonalenie umiejętności komunikowania się i kierowania innymi.
 • Wystąpienia publiczne, prezentacje
 • Skuteczne zarządzanie zespołem
 • Motywowanie siebie i innych.
 • Efektywne podejmowanie decyzji.
 • Rozwiązywanie problemów oraz radzenie sobie z sytuacjami kryzysowymi
 • Rozwijanie kreatywności.
 • Organizacja czasu i działań.
 • Radzenie sobie ze stresem
 • Radzenie sobie z sytuacjami konfliktowymi oraz zarządzanie emocjami.
 • Zwiększenie efektywności uczenia się (wiedzy czy umiejętności).
 • Wprowadzanie zmian.

W coachingu NLP klient może liczyć na uzyskanie:

 • Diagnozy potencjału osoby i kluczowych obszarów rozwojowych.
 • Dopasowanie formy coachingu do stylu uczenia się i potrzeb osoby.
 • Proces coachingu pozwalający rozwijać indywidualny potencjał osoby, w tym radzić sobie z trudnymi sytuacjami, wyzwaniami, w kontekście zadań w pracy.
 • Wdrożenie udoskonalonych kompetencji do realnych sytuacji i wsparcie w ich codziennym wykorzystaniu.
 • Udzielenie informacji zwrotnej dotyczącej posiadanych umiejętności oraz możliwych sfer rozwoju.

Proponowane treści i sposób pracy są dopasowywane do potrzeb danej osoby i specyfiki organizacji oraz pojawiających się wyzwań.

Szukasz profesjonalistów? Zapoznaj się z naszą ofertą

Świadczymy usługi zarówno z zakresu coachingu biznesowego, jak i szkoleń– prowadzimy kursy NLP na wysokim poziomie zgodnie ze standardami określonymi przez kodeks etyczny IA-NLP oraz należymy do uznanych organizacji branżowych (Izba Coachingu, Polskie Stowarzyszenie Trenerów i Rozwoju, IA NLP). Posiadamy także duże doświadczenie zarówno w pracy z klientem indywidualnym oraz z warsztatowymi formami dedykowanymi dla większych grup. Sięgamy po sprawdzone techniki i jednocześnie na bieżąco uzupełniamy naszą wiedzę, by proponować naszym klientom najlepsze rozwiązania dopasowane do ich indywidualnych potrzeb. Jesteśmy zespołem doświadczonych praktyków oraz współpracujemy z wieloma podmiotami. Jeśli szukasz rozwiązań dla biznesu z zakresu coachingu lub NLP, zapraszamy do dalszego kontaktu celem ustalenia formy współpracy idealnie dostosowanej do oczekiwań.

Zapraszamy do kontaktu 🙂

  Temat

  Treść wiadomości

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Jeśli chcesz, abyśmy oddzwonili to proszę podaj numer telefonu

  Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Ta informacja została Ci dostarczona i jeśli chcesz, aby uległa samodestrukcji to naciśnij 'OK'. Na szczęście Ty i Twoje urządzenie jesteście całkowicie bezpieczni.
  Ok