12 lipca 2022

CORE TRANSFORMATION

Zapraszamy na szkolenie z metody Core Transformation (edycja dla profesjonalistów: psychologów, psychoterapeutów, psychiatrów), która bazuje na udokumentowanym naukowo neurobiologicznym procesie rekonsolidacji śladów pamięciowych.

Metoda CoreTransformation jest przydatna przy pracy z emocjami, traumami, wpieraniu osób w przechodzeniu żałoby, straty, odzyskiwaniu równowagi emocjonalnej po kryzysach, w wypaleniu zawodowym ale także w pracy psychoterapeutycznej np. z OCD, szkodliwymi nawykami i uzależnieniami oraz w zmianie destrukcyjnych schematów poznawczych lub konfliktów wewnętrznych.

Współczesna wiedza neurobiologiczna potwierdza, że ludzie dokonują najlepszych na dany moment wyborów a co za tym idzie uczą się schematów radzenia sobie z emocjami które kiedyś, w danym momencie przeszłości były optymalne… Ale teraz już nie muszą być.

Dlatego czasem targają nami silne emocje, a jedyną reakcją, którą mamy opanowaną jest „siłowanie się” i tłumienie tych emocji. Dlatego czasem doświadczamy wewnętrznych rozdarć i konfliktów, a jedyną wyuczoną reakcją jest opowiedzenie się po jednej albo drugiej stronie…

…a gdyby tak nauczyć się języka swojego umysłu, swojej nieświadomości, języka swojego układu nerwowego i swojej duszy?

Wyobraź sobie, jakby to było nie walczyć z wewnętrznym rozdarciem, nie tłumić emocjonalnego napięcia, ale potrafić przyjąć każdą emocję i każdy stan i twórczo z nim porozmawiać a potem przetransformować go w bardziej optymalny?

Brzmi jak bajka?

A czy wiesz, że współczesna wiedza neurobiologiczna potwierdza założenia NLP o tym, że ludzie dokonują najlepszych na dany moment wyborów a co za tym idzie uczą się schematów radzenia sobie z emocjami które w danym momencie były optymalne… Ale teraz już nie muszą być.

Dlatego czasem targają nami silne emocje, a jedyną reakcją, którą mamy opanowaną jest „siłowanie się” i tłumienie tych emocji. Dlatego czasem doświadczamy wewnętrznych rozdarć i konfliktów, a jedyną wyuczoną reakcją jest opowiedzenie się po jednej albo drugiej stronie…

…a gdyby tak nauczyć się języka swojego umysłu, swojej nieświadomości, języka swojego układu nerwowego i swojej duszy?

Odkąd w 2020 roku nauczyłem się Core Transformation u Tamary i Marka Andreasów, twórców i propagatorów metody, mój sposób pracy w gabinecie uległ wielkim zmianom. Ale co ważniejsze zmianom uległo całe moje podejście do siebie samego. Wreszcie zyskałem praktyczne narzędzie do tego, żeby rozumieć siebie, rozmawiać ze sobą i twórczo przekształcać każdy, nawet najbardziej nielubiany aspekt swojego ja. Czy jestem już idealny? 🙂 Oczywiście, że nie. Czy świat wokół mnie jest idealny? Nie, mój świat płonie równie często co świat innych ludzi. Ale mój spokój wewnętrzny pomaga mi być aktywnym i spójnym w świecie, który często nie jest wcale sprzyjającym światem. Core Transformation jest inne!

Podstawowe założenia leżące u podstaw CoreTransformation:

– za każdym problemowym symptomem stoi jakaś pozytywna intencja

– pojawienie się symptomu jest oznaką, że nasza świadomość i nieświadomość próbuje rozwiązać problem

– utrzymywanie się symptomu oznacza, że nasze mechanizmy wewnętrznej samoregulacji „utknęły” w nieudanych próbach rozwiązania problemu

– odkrycie i doświadczenia głębokiej „pozytywnej intencji”, która stoi za symptomem umożliwia wyjście z utknięcia (tak jak odbywa się to w nurtach psychoterapii humanistyczno-doświadczeniowej).

Core Transformation odpowiada na najgłębsze pragnienia i wyzwania naszych czasów: umożliwia pracę ze swoimi konfliktami wewnętrznymi i rozdarciami, zahamowaniami i ograniczeniami a także harmonijny rozwój siebie jako istot ludzkich – emocjonalnie, fizycznie i duchowo.

To sekwencyjny 10-etapowy proces, który oferuje pełen wdzięku sposób na zmianę niechcianych myśli, uczuć i nawyków oraz osiągnięcie celów, które uważałeś za nieosiągalne. A wszystko to bez „walki ze sobą”, bez poczucia, że musisz coś w sobie odrzucić, że jest to złe lub nieprzydatne…

Konkretne obszary do pracy za pomocą Core Transformacji to:
– Zmiana problematycznych emocji i zachowań (tj. gniewu, prokrastynacji, lęku)
– dbania o zdrowie
– poprawa relacji
– pokonywanie depresji i lęku
– radzenie sobie z nawykami i uzależnieniami
– znalezienie satysfakcjonującej pracy
– poprawa wszystkich aspektów zdrowia
– tworzenie ogólnego poczucia wewnętrznego spokoju, całości i dobrego samopoczucia

W edycji dla psychoterapeutów i coachów szczególną wagę przyłożymy do zaprezentowania sposobów pracy z lękiem, stanami depresyjnymi, kompulsjami, żałobą i startą, prokrastynacją, niechcianymi nawykami! Będzie również czas na samodbałość ponieważ CoreTransformation jest świetną metodą pozwalającą przeciwdziałać wypaleniu i przeciążeniom emocjonalnym!

Metoda została opracowana przez dr Connirae Andreas i rozwijana razem ze Stevem Andreasem (jej mężem). Connirae jest jedną z tych osób, bez których NLP nie rozwinęłoby się w obszarze głębokiej pracy z emocjami. CoreTransformation jest techniką umożliwiającą w praktyce wykorzystanie postulatów NLP o pozytywnej intencji, pracy z częściami swojego „ja”, dialogu z nieświadomością i dążeniu do pełnej harmonii na poziomie emocjonalnym.

KTO PROWADZI SZKOLENIE?

Przemek Turkowski – psycholog, certyfikowany psychoterapeuta NLPt, uczestnik szkolenia Core Transformation Foundations i Core Transformation Advanced u Tamary Andreas i Marka Andreasa, którzy rozwijają obecnie tę metodę i uczą jej. Jestem również certyfikowanym terapeutą w zakresie protokołu rekonsolidacji traumatycznych wspomnień używanego do pracy z PTSD i cPTSD. Biorę udział w badaniach nad leczeniem we traumy we wspólpracy z dr Lisą de Rijk w ramach grantu w KingsCollege w Londynie. Aktywnie uczestniczę w pracach Science&Reaserach Committee EAP w zakresie empirycznych podstaw osobistych kompetencji psychoterapeutów wymaganych w procesie edukacji terapeutycznej. Jestem również członkiem komisji ds.etyki Polskiego Stowarzyszenia Neurolingwistycznej Psychoterapii oraz członkiem seskcji ds. nauki i badań tego stowarzyszenia. Na co dzień prowadzę praktykę indywidulaną w Warszawie oraz realizuję projekty dla Fundacji Dlaczego.


Core Transormation nie tyle uzupełniło, co odmieniło mój sposób pracy z emocjami w gabinecie psychoterapeutycznym. Dało mi także świetne narzędzie do pracy ze swoimi emocjami, także w trudnym czasie pandemii, wojny czy sytuacji osobistych.


KIEDY i GDZIE?

9-10.09.2023

Warszawa, ul. Ksawerów 3 – ClockWork

ZA ILE?

650PLN (płatne do 15.08, po tej dacie 750PLN)

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

Wyślij zgłoszenie na przemek@betterflow.pl – przyślemy Ci formularz zgłoszeniowy i dane do płatności lub pobierz formularz bezpośrednio i wyślij na podany adres. Jako fundacja wystawiamy noty księgowe, po zaksięgowaniu wpłaty zgodnie z danymi przekazanymi przez osobę wpłacającą.

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Ta informacja została Ci dostarczona i jeśli chcesz, aby uległa samodestrukcji to naciśnij 'OK'. Na szczęście Ty i Twoje urządzenie jesteście całkowicie bezpieczni.
Ok