Praktyk NLP opinie uczestników

Praktyk IA NLP pozwala na świadome rozwijanie swoich kompetencji osobistych. Zarówno w obszarze umiejętności związanych z komunikacją, kierowaniem swoimi emocjami, zarządzaniem sobą w czasie. Świadomego reagowania w sytuacjach konfliktowych oraz wzmocnienia a u niektórych osób po prostu nauczenia się zasad negocjowania oraz wyrażania swojego stanowiska czy opinii w sposób szanujący perspektywę drugiej osoby, bez tracenia swojej pozycji. Często osoby mające styczność z popNLP (podobnie jak z pop psychologią) odnoszą wrażenie, że Praktyk NLP pozwala rozwinąć dużo za dużo jak na tak krótki czas. To może zaskakiwać, tych którzy już znają podejście systemowe. Jednak dla osób słyszących wiele obiegowych i w większości nie znajdujących pokrycia w rzeczywistym i faktycznym podejściu rzetelnie uczonego NLP ich wyobrażenie nt. zakresu programu Praktyka NLP może wydawać się „na wyrost”.

Sam kurs obejmuje swoim programem podzielone na moduły obszary ludzkiego funkcjonowania w zakresie: komunikacji werbalnej i niewerbalnej, technik językowych (lingwistyka), rozpoznawania problemów oraz dobrego definiowania celów a następnie uczenia się skutecznego działania (programowanie) oraz skuteczniejszego i bardziej świadomego kierowania swoimi emocjami oraz sposobami myślenia (neurologia). Jednak to nadal dla osób czytających książki, blogi, czy oglądających „popNLP” show może wyglądać, delikatnie mówiąc, na zbyt szumnie pokazujące plusy bez minusów.

Ponieważ dla Nas w BetterFlow NLP jest uporządkowanym zestawem narzędzi (z których wiele jest zaczerpniętych z innych obszarów wiedzy – co nie jest ukrywane przez NLP a często o dziwo jest czyniony taki zarzut) oraz sposobem systemowego i całościowego spojrzenia na efektywność osobistą. Takie podejście pozawala z jednej strony po prostu stosować wiele narzędzi i technik NLP. Z drugiej strony czerpać z użytecznych założeń na jakich NLP się opiera a których nie traktuje jako prawdy objawione. Tak uczymy NLP w czasie 18 dniowego kursu Praktyk NLP realizowanego w oparciu o program najstarszej niezależnej organizacji trenerów NLP – International Association for NLP w Szwajcarii. Efektem takie stosowania NLP jest po prostu poprawa jakości życia, większa satysfakcja, świadomość, lepsze odczuwanie emocji oraz radzenie sobie w trudnych sytuacjach zawodowych i osobistych. Takie są nasze wieloletnie doświadczenia trenerskie. Jednak nic tak nie przemawia jak słowa samych uczestników. Szczególnie ważne, że są to jak to na naszych kursach osoby aktywne zawodowe, wolne zawody, często doświadczone trenerki, menedżerowie, coachki i coache. Posłuchajcie i zobaczcie sami co mają do powiedzenia 🙂

Team leader z branży IT – scrum master. Jaki kurs NLP wybrać? Czego unikać? #noguru

Trenerka – NLP a manipulacja, sceptycyzm i poszukiwanie sktuecznych technik komunikacji

Trenerka sprzedaży – od poszukiwania technik po całościowe systemowe podejście pracy z klientem diagnozę – rozwiązania – oddziaływanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies). Ta informacja została Ci dostarczona i jeśli chcesz, aby uległa samodestrukcji to naciśnij 'OK'. Na szczęście Ty i Twoje urządzenie jesteście całkowicie bezpieczni.
Ok